Dzień Otwarty w Grupie Uczelni Vistula ! 7.09.2019

Dzień Otwarty – inny niż wszystkie!

Dzień otwarty na Vistuli

AFiB Vistula i SGTiH Vistula

 

Dzień Otwarty to okazja, by zadać te najważniejsze pytania oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, prezentacjach i grze, w której na zwycięzców czekają nagrody. Podczas dnia otwartego dowiesz się jak zostać coachem, poznasz narzędzia lidera przyszłości, dowiesz się, jak wielka jest moc kompetencji i zbadasz je zupełnie za darmo.

Podpowiemy ci, jak zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych, ale także, jak zatroszczyć się o własne ciało – pod okiem naszych ekspertów sprawdzisz, jak działają nowoczesne wagi i sprzęt treningowy. Pokażemy ci też kulturę Państwa Środka. Warto ją poznać, bo dziś cały świat patrzy na Chiny. Wykładowcy Klasy Konfucjańskiej, która działa w Vistuli, dadzą ci lekcje kaligrafii. Nauczysz się wiązać słynne chińskie węzły szczęścia oraz prawidłowo parzyć herbatę.

Tylko w Vistuli możesz zapisać się na kursy języka mandaryńskiego prowadzone przez rodowitych Chińczyków, i to po atrakcyjnej cenie. Poznasz naszą ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji, kulturę organizacyjną, warunki nauki oraz system stypendialny. Zobaczysz, że Vistula to wyjątkowa uczelnia – przyjazna, dostępna i międzynarodowa.

Możesz przyjrzeć się naszym uczelniom z bliska, zwiedzić kampus i porozmawiać z wykładowcami. Spotkasz się też ze studentami, którzy pochodzą z wielu zakątków świata.

Dzień Otwarty to okazja, by zadać te najważniejsze, ale także i te mniej istotne pytania oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, prezentacjach i grze, w której na zwycięzców czekają nagrody.

W Vistuli dowiesz się jak zostać coachem, poznasz narzędzia lidera przyszłości, dowiesz się, jak wielka jest moc kompetencji i zbadasz je zupełnie za darmo. Podpowiemy ci, jak zadbać o wizerunek w mediach społecznościowych, ale także, jak zatroszczyć się o własne ciało – pod okiem naszych ekspertów sprawdzisz, jak działają nowoczesne wagi i sprzęt treningowy.

Pokażemy ci też kulturę Państwa Środka. Warto ją poznać, bo dziś cały świat patrzy na Chiny. Wykładowcy Klasy Konfucjańskiej, która działa w Vistuli, dadzą ci lekcje kaligrafii. Nauczysz się wiązać słynne chińskie węzły szczęścia oraz prawidłowo parzyć herbatę. Tylko w Vistuli możesz zapisać się na kursy języka mandaryńskiego prowadzone przez rodowitych Chińczyków, i to po atrakcyjnej cenie.

Weź ze sobą przyjaciół, bo u nas każdy może znaleźć coś dla siebie. Poznasz naszą ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji, kulturę organizacyjną, warunki nauki oraz system stypendialny. Zobaczysz, że Vistula to wyjątkowa uczelnia –przyjazna, dostępna i międzynarodowa.

 


Przyjdź na Dzień Otwarty – zupełnie inny niż wszystkie!

Zobacz harmonogram wykładów i zarejestruj się, aby zarezerwować sobie miejsce.  

WYKŁADY

„Vistula rządzi! Zostań pierwszym vistulowym Prezydentem Polski!”

„Vistula rządzi! Zostań pierwszym vistulowym Prezydentem Polski!”

  • 12.30 – 13.15 aula nr 2a – wykład motywacyjny dr. Krzysztofa Celucha „Vistula rządzi! Zostań pierwszym vistulowym Prezydentem Polski!”

 

Dr Krzysztof Celuch
Jeden z najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych polskich wykładowców, międzynarodowy ekspert ds. turystyki biznesowej, mówca, trener, doradca biznesowy i przedsiębiorca. Swoje badania, szkolenia i wystąpienia opiera na wiedzy z zakresu, ekonomii, psychologii biznesu, socjologii, marketingu i kulturoznawstwa. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w branży spotkań. Portal branżowy WaszaTurystyka.pl umieścił go na liście stu najbardziej wpływowych postaci w polskiej turystyce w 2018 roku. Jest przewodniczącym jury Meeting Planner Power Awards.

 

„Nie ma cię w social mediach? Nie żyjesz! Pokażemy najskuteczniejsze strategie obecności w internecie”

„Nie ma cię w social mediach? Nie żyjesz! Pokażemy najskuteczniejsze strategie obecności w internecie”

  • 13.30 – 14.30 aula nr 2a – wykład Filipa Cieślaka „Nie ma cię w social mediach? Nie żyjesz! Pokażemy najskuteczniejsze strategie obecności w internecie”
    • Media społecznościowe to dziś potęga i wielka siła rażenia. Jest kilka prawidłowości, które łączą najlepsze strategie obecności w mediach społecznościowych. Możesz je poznać. Jeśli myślisz poważnie, aby tam zaistnieć, to musisz je znać! Nie ma drogi na skróty. Czeka cię więc sporo wyzwań. Jakie to wyzwania i jak sobie z nimi poradzić, dowiesz się podczas warsztatu z udziałem Filipa Cieślaka.

 

  • Filip Cieślak

Ekspert z zakresu mediów społecznościowych. Od 10 lat pracuje dla największych w Polsce brandów. Przez 7 lat kierował działem social media w Wirtualnej Polsce. Obecnie prowadzi własną firmę konsultingową, pomaga przedsiębiorcom w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych strategii z zakresu social media.

 

„Czy prezydent kicha? Etykieta dyplomatyczna w krzywym zwierciadle”

„Czy prezydent kicha? Etykieta dyplomatyczna w krzywym zwierciadle”

  • 13.30 – 14.30 aula nr 6 wykład dra Zdzisława Rapackiego „Czy prezydent kicha? Etykieta dyplomatyczna w krzywym zwierciadle”

Nawet monarchom i prezydentom zdarzają się gafy. Zasypiają podczas ważnych spotkań, dotykają, klepią po plecach albo robią niestosowne żarty. Bywało, że ministrowie nie potrafili się ubrać albo nie radzili sobie przy stole. Takie historie szybko idą w świat wystawiając bohatera na uszczypliwe komentarze. Stosowne zachowanie w każdej sytuacji nie jest oczywiście sprawą łatwą, ale możliwą. Wytrawni dyplomaci podkreślają, że na szczytach polityki i dyplomacji trzeba znać etykietę i stosować się do niej, trzymać język za zębami, a ręce przy sobie. Co robić, i jak się zachować, aby nikt się nie obraził, a jeśli już zdarzy się gafa, to jak ratować twarz? O tym wszystkim opowie dr Zdzisław Rapacki, wybitny dyplomata, który sam wielokrotnie był świadkiem zabawnych sytuacji i zadziwiających zdarzeń na dworach i salonach światowej polityki.

 

Dr Zdzisław Rapacki
Kanclerz Akademii Finansów i Biznesu Vistula, ekonomista i dyplomata. Przez lata pełnił funkcję doradcy Prezydenta RP. Był polskim ambasadorem przy Biurze ONZ w Genewie, Konferencji Rozbrojeniowej i innych organizacjach. W 2006 r. przewodniczył Konferencji Rozbrojeniowej, a w latach 2008-2009 stał na czele Rady Administracyjnej Międzynarodowej Organizacji Pracy i Komitetu Całości, który negocjował rezolucję w sprawie światowego kryzysu finansowego i gospodarczego. Minister Pełnomocny w Ambasadzie RP w Londynie, Stały Przedstawiciel RP przy Międzynarodowej Organizacji Turystyki w Madrycie, Sekretarz Ambasady w Tokio, oficer łącznikowy na Mundialu w Meksyku.

 

„Innowacyjne przywództwo, czyli jakie kompetencje i narzędzia powinieneś mieć jako lider przyszłości”

„Innowacyjne przywództwo, czyli jakie kompetencje i narzędzia powinieneś mieć jako lider przyszłości”

  • 14.00 – 15.00 aula nr 2 – wykład Karoliny Hudowicz „Innowacyjne przywództwo, czyli jakie kompetencje i narzędzia powinieneś mieć jako lider przyszłości”

Współczesne otoczenie firmy, jest określane jako świat VUCA albo świat SPAM’u. VUCA – to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów z U.S. Army War College na określenie sytuacji, jaka powstała po zakończeniu Zimnej Wojny: Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Skuteczny lider potrafi odnaleźć się w takiej burzliwej rzeczywistości. Wymaga to jednak odpowiednich kompetencji i narzędzi. O szczegółach dowiesz się w trakcie warsztatu, który poprowadzi Karolina Hudowicz.

 

Karolina Hudowicz
Akredytowany coach ICF ACC, członek International Coach Federation, psycholog biznesu, trener, wykładowca akademicki, twórca pierwszego w Polsce unikatowego programu Holilider™- Integralny lider organizacji przyszłości oraz pierwszych w Polsce studiów podyplomowych: „Turkusowe przywództwo – Holilider™” i „MBA w Turkusowym Przywództwie-Holilider™. Propaguje podejście do ludzi, w pracy i w życiu, oparte na wartościach takich jak zaufanie, szacunek i autentyczność. Podkreśla, że człowiek jest całością i dlatego nie da się oddzielić życia zawodowego od osobistego. Jest ekspertem i doradcą w zakresie strategii rozwojowych. Towarzyszy ludziom i firmom w zmianach osobistych, organizacyjnych i procesowych a także wspiera w ich wdrażaniu. Zajmuje się głównie business&executive coachingiem ale prowadzi też sesje zespołowe i life coachingowe w różnych obszarach życia.

 

„Coaching profesjonalny albo żaden. Pytania i odpowiedzi”

„Coaching profesjonalny albo żaden. Pytania i odpowiedzi”

  • 14.00 – 15.00 aula nr 3 – wykład Małgorzaty Binias-Wilgi „Coaching profesjonalny albo żaden. Pytania i odpowiedzi”

 

Chcesz przekonać się czym jest profesjonalny coaching i czy to zawód dla ciebie? Zastanawiasz się, w jaki sposób coach pracuje z klientem i w jaki sposób wspiera go towarzysząc mu w osiąganiu zamierzonych rezultatów? A może jako menedżer pracując ze swoim zespołem chciałbyś rozwijać kompetencje coachingowe, które pomogą ci jeszcze efektywniej budować relacje w zespole, zadbać o satysfakcję i zaangażowanie twoich współpracowników w codziennej pracy? Jeśli masz ochotę przyjrzeć się jak wygląda praca coacha, zapraszamy do udziału w warsztacie, podczas którego dowiesz się czym jest profesjonalny coaching, a czym na pewno nie jest. Warsztat poprowadzi Małgorzata Binias- Wilga.

 

Małgorzata Binias-Wilga
Jest coachem biznesowym. Specjalizuje się w coachingu ukierunkowanym na wzrost efektywności zespołów przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcji z pracy. Pracuje z zespołami, wspierając je na starcie oraz w momentach kryzysowych. Pomaga tworzyć relacje umożliwiające satysfakcjonującą i efektywną pracę. Jest akredytowanym coachem PCC ICF, coachem grupowym i zespołowym, superwizorem coachingu, psychologiem oraz dyrektorem śląskiego oddziału ICF.

 

„Warsztaty dla kreatywnych i niezadowolonych! Zaprojektuj swoje własne doświadczenie konsumenckie”

„Warsztaty dla kreatywnych i niezadowolonych! Zaprojektuj swoje własne doświadczenie konsumenckie”

  • 14.00 – 15.00 aula nr 4 – wykład dr Justyny Berniak-Woźny „Warsztaty dla kreatywnych i niezadowolonych! Zaprojektuj swoje własne doświadczenie konsumenckie”

To warsztaty, na których zaplanujesz swoje własne doświadczenie jako konsumenta. Wybierzesz jedną z ulubionych marek i wykorzystasz dotychczasowe doświadczenia oraz kreatywność, aby zwiększyć swoją satysfakcję jako konsumenta. Dowiesz się, jaką wartość mają twoje doświadczenia konsumenckie, czy warto dzielić się nimi z marką i czy łatwo spełnić twoje oczekiwania? Zamień się rolami – poszukaj własnych rozwiązań. Warsztaty poprowadzi dr Justyna Berniak.

 

Dr Justyna Berniak
Doktor nauk społecznych Leeds Metropolitan University. Uzyskała dyplom MBA Polish Open University oraz Oxford Brookes University. Jest trenerem i konsultantem biznesowym, wykładowcą AFiB Vistula na studiach I i II stopnia oraz MBA w systemie tradycyjnym oraz mobilnym. Specjalizuje się w problematyce etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz komunikacji strategicznej.  Jest autorką wielu publikacji oraz materiałów dydaktycznych i szkoleniowych w tych obszarach.

 

„Poznaj sposoby monitorowania predyspozycji sportowców zawodowych i amatorów”

„Poznaj sposoby monitorowania predyspozycji sportowców zawodowych i amatorów”

  • 14.30 – 15.30 aula nr 5 – wykład dr Natalii Grzebisz „Poznaj sposoby monitorowania predyspozycji sportowców zawodowych i amatorów”

 

Jak dbać o ciało i kondycję fizyczną? Podstawą jest trening, ale trenować trzeba z głową. Kontrola to klucz do wiedzy o wpływie treningu na nasz organizm i źródło informacji do stworzenia konstruktywnego planu. Dzięki odpowiedniej wiedzy można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i zdrowie. Dotyczy to sportowców i amatorów. O sposobach monitorowania predyspozycji opowie dr Natalia Grzebisz, która przekaże ważne wskazówki praktyczne.

 

Dr Natalia Grzebisz
Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych związanych ze sportem i żywieniem. Współpracowała z Instytutem Sportu w Warszawie jako fizjolog w projektach ,,Talent’’ oraz ,,Identyfikacja Młodych Talentów’’, które służyły identyfikacji przyszłych mistrzów kolarskich. Była członkinią kadry Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich, obecnie amatorsko startuje w maratonach i ultramaratonach narciarskich oraz kolarskich. Prowadzi treningowo i dietetycznie zawodników SN Klasyk Warszawa. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na endokrynnych i odpornościowych reakcjach pośredniczących w adaptacji do wysiłków w makrocyklu kolarzy oraz na wpływie żywienia, suplementacji i dopingu na możliwości wysiłkowe oraz zdolności regeneracyjne.

 

Gra edukacyjna „Poznaj moc kompetencji” - Biuro Karier

Gra edukacyjna „Poznaj moc kompetencji” - Biuro Karier

Zapraszamy do punktu Biura Karier w Holu Głównym.  W Biurze Karier pracują także studenci – możesz porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy już znają uczelnię od wewnątrz.

Czeka tam na uczestników gra edukacyjna Poznaj Moc Kompetencji – udział w Grze daje przedsmak tego, jak będziesz zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności, rozwijać się – zostając studentem Uczelni Vistula.

Poznaj Moc Kompetencji – skąd taka nazwa? Gra edukacyjna pomoże Ci rozpoznać własne kompetencje, a dotyczy trzech: komunikatywności, pracy zespołowej i uczenia się. Zadania pomogą Ci uświadomić sobie, jak ważne dla Ciebie są te kompetencje i jak sprawnie dzięki nim działasz. Każdą kompetencję symbolizuje piłeczka Antystreska w innym kolorze – czerwonym, żółtym i zielonym –  kolory będą ważne w zadaniach. Wybór kompetencji nie jest przypadkowy – są to  kompetencje miękkie, które zgodnie ze wszystkimi badaniami i analizami oczekiwań rynku pracy decydują o sukcesie zawodowym, poczynając od wejścia na rynek pracy przez cały proces budowania ścieżki kariery zawodowej. Nie dość na tym – pojawiają się też we wszystkich rankingach kompetencji przyszłości, czyli takich, o których z przekonaniem możemy powiedzieć, że będą niezbędne na zmieniającym się w sposób nie zawsze możliwy do przewidzenia rynku pracy. I to we wszystkich zawodach.

Są to również kompetencje, które rozwijane są w ramach  studiów na naszej Uczelni.

Biorąc udział w Grze, możesz otrzymać kod do zrobienia  badania kompetencji komunikatywności, pracy zespołowej i uczenia się.

 

więcej artykułów..
ten artykuł był czytany 3043 razy.