Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia z siedzibą w Krakowie prowadzi kierunki kształcenia związane z medycyną a w szczególności ze zdrowiem człowieka. Powstała jako pierwsza tego typu uczelnia w południowo – wschodniej Polsce. Nowoczesna, kształcąca na wysokim poziomie niepubliczna uczelnia zawodowa dąży do osiągnięcia coraz lepszej jakości kształcenia dostosowując swoją ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy.

Kierunki studiów

Zapisz się online
Kierunki Wydzial Specjalność Nabór Stopnie studiów Tryb studiów Język Tytuł
dietetyka 25.03-29.10 I st. S, NSN lic
dietetyka i ekologiczna żywność -dietetyka kliniczna
-ekologiczna żywność i dietetyka
25.03-29.10 II st. S, NSN mgr
fizjoterapia 25.03-29.10 jednolite magisterskie S, NSN mgr
kosmetologia -marketing i zarządzanie w kosmetologii
-podologia
-kosmetologia w medycynie estetycznej
25.03-29.10 I st., II st. S, NSN lic, mgr
administracja medyczna podyplomowe NSN
kosmetologia medyczna podyplomowe NSN
dietetyka podyplomowe NSN
psychodietetyka podyplomowe NSN
kosmetologia – medycyna estetyczna dla lekarzy podyplomowe NSN
kosmetologia, stylizacja, wizaż podyplomowe NSN
podologia podyplomowe NSN
reedukacja posturalna i korekcja wad postawy podyplomowe NSN
trychologia lecznicza podyplomowe NSN
trening medyczny i strategie żywieniowe podyplomowe NSN

O uczelni

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia z siedzibą w Krakowie prowadzi kierunki kształcenia związane z medycyną a w szczególności ze zdrowiem człowieka. Powstała jako pierwsza tego typu uczelnia w południowo – wschodniej Polsce. Nowoczesna, kształcąca na wysokim poziomie niepubliczna uczelnia zawodowa dąży do osiągnięcia coraz lepszej jakości kształcenia dostosowując swoją ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy.

Od 2002 r. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia stawia na rozwój poprzez:

 • dostosowywanie programów studiów do potrzeb rynku pracy,
 • śledzenie najnowszych trendów w zakresie promocji zdrowia,
 • wprowadzanie nowych kierunków studiów,
 • kształcenie z uwzględnieniem innowacyjnych osiągnięć branży medycznej i kosmetologicznej,
 • doposażanie pracowni w najnowocześniejszy sprzęt,
 • edukację praktyczną we współpracy z uznanymi ośrodkami odnowy biologicznej, opieki zdrowotnej i żywienia,
 • współpracę z renomowanymi firmami branżowymi.

Dbałość o wygląd zewnętrzny, opóźnianie oznak starzenia, utrzymywanie sprawności fizycznej oraz odpowiedni sposób odżywiania stały się w dzisiejszych czasach niemal powszechne. Coraz więcej osób zaczęło zastanawiać się, jak zachować najdłużej urodę, młodość oraz sprawność fizyczną i psychiczną. Wymaga to dużej wiedzy z zakresu medycyny, dlatego naszym celem jest taką wiedzę przekazywać.

Prowadzenie w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia kierunków związanych ze zdrowiem zobowiązuje Uczelnię do utrzymywania wysokiego poziomu kształcenia, odpowiedniej kadry, bazy dydaktycznej, nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu KWSPZ cieszy się wielką popularnością i uznaniem. Dowodem na to są mnożące się oferty pracy dla naszych studentów i absolwentów.

Wszystkie oferowane kierunki dają absolwentom obszerną wiedzę teoretyczną i przede wszystkim praktyczną, przygotowując ich do profesjonalnego wykonywania zawodu, co sprawia, że są bezkonkurencyjni na krajowym i zagranicznym rynku pracy. Absolwenci naszej Uczelni uzyskują również wiedzę z zakresu zarządzania i marketingu oraz przedsiębiorczości, która przygotowuje ich do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Z prawdziwą satysfakcją informujemy Państwa, że Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia ma możliwość posługiwania się znakiem  „Wiarygodna Szkoła”, Dobra Uczelnia – dobra praca”.

Informator rekrutacyjny

Rekrutacja 2023/2024 – Zarejestruj się teraz!

 • Opłata rekrutacyjna – 0 zł
 • Wpłat wpisowego można dokonać w kwesturze (Kraków, al. A. Grottgera 1/5) lub przelewem na numer rachunku w Bank Pekao S.A.: PL38 1240 4533 1111 0010 2188 5924
 • Dokumenty można składać w Dziekanacie KWSPZ (Kraków, al. A. Grottgera 1/5). Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00 oraz soboty w terminach zjazdów, w godzinach 8:00 – 14:00.

Harmonogram rekrutacji

 • Data rozpoczęcia procedury rekrutacyjnej – 12 kwietnia 2023r.
 • Data zakończenia procedury rekrutacyjnej – 26 września 2023r.

Cennik usług edukacyjnych

Promocje

 • Obniżone czesne w pierwszym roku studiów stacjonarnych na kierunku Dietetyka, dla osób, które złożą komplet dokumentów do dnia 10.08.2023r.
 • Obniżone czesne na studiach podyplomowych, na kierunku Kosmetologia – medycyna estetyczna dla lekarzy, dla osób, które złożą komplet dokumentów do dnia 10.08.2023r.
 • Obniżone wpisowe na studiach licencjackich i magisterskich do dnia 10.08.2023r.

Studia pierwszego stopnia – licencjackie

Kierunek Studiów Studia stacjonarne / niestacjonarne
Wpisowe Czesne
Dietetyka do 10.08: 200 zł
od 11.08: 500 zł
wg cennika
Kosmetologia do 10.08: 300 zł
od 11.08: 500 zł
wg cennika

Studia drugiego stopnia – magisterskie

Kierunek Studiów Studia stacjonarne / niestacjonarne
Wpisowe Czesne
Kosmetologia do 10.08: 300 zł
od 11.08: 500 zł
Absolwenci KWSPZ: 0 zł
wg cennika
Dietetyka i ekologiczna żywność do 10.08: 200 zł
od 11.08: 500 zł
Absolwenci KWSPZ: 0 zł
wg cennika

Studia jednolite magisterskie

Kierunek Studiów Studia stacjonarne / niestacjonarne
Wpisowe Czesne
Fizjoterapia do 10.08: 200 zł
od 11.08: 500 zł
wg cennika

Studia podyplomowe

Kierunek studiów podyplomowych Studia niestacjonarne
Wpisowe Czesne
Administracja medyczna 300 zł 690 zł/m-c
Kosmetologia medyczna 300 zł 690 zł/m-c
Dietetyka 300 zł 590 zł/m-c
Psychodietetyka 300 zł 650 zł/m-c
Kosmetologia – medycyna estetyczna dla lekarzy 500 zł 2300 zł/m-c
2200 zł/m-c promocja dla osób, które złożą komplet dokumentów do 10.08.2023r.
Kosmetologia, stylizacja, wizaż 300 zł 650 zł/m-c
Podologia 300 zł 690 zł/m-c
Reedukacja posturalna i korekcja wad postawy 300 zł 650 zł/m-c
Trychologia lecznicza 300 zł 690 zł/m-c
Trening medyczny i strategie żywieniowe 300 zł 650 zł/m-c

Uczelnia w ramach wpisowego zapewnia:

 • Elektroniczną Legitymację Studencką- studia I, II stopnia i jednolite magisterskie,
 • niezbędne, podstawowe wyposażenie zależne od kierunku studiów np. odzież ochronną (dla studentów kierunku Kosmetologia, Dietetyka – białe fartuchy z logo uczelni szyte według indywidualnych rozmiarów, dla studentów Fizjoterapii biały strój fizjoterapeuty z logo KWSPZ), prześcieradła frote na fotele kosmetyczne lub fizjoterapeutyczne, zestawy pędzli (dla studentów Kosmetologii), opaski i inne,
 • na kierunku Kosmetologia materiały niezbędne do realizacji zajęć na pracowniach kosmetycznych – są to między innymi profesjonalne produkty renomowanych firm kosmetycznych
 • na kierunku Fizjoterapia materiały niezbędne do realizacji zajęć w pracowni fizykoterapii,
 • na kierunku Dietetyka materiały niezbędne do realizacji zajęć w pracowni Technologii żywności.

Dlaczego warto studiować u nas

Co Nas Wyróżnia?

conaswyroznia

Co nas wyróżnia? Takie pytanie często słyszymy zwłaszcza, po otrzymaniu certyfikatu “Uczelnia Liderów”. To co Nas wyróżnia na rynku edukacyjnym to przede wszystkim:

Atrakcyjne kierunki studiów o profilu praktycznym

Uczelnia prowadzi atrakcyjne kierunki studiów o profilu praktycznym w zakresie nauk medycznych związanych ze zdrowiem i życiem człowieka, które przygotowują absolwenta nie tylko pod względem teoretycznym ale przede wszystkim praktycznym. Studenci mają zapewnioną praktykę zawodową i zajęcia kliniczne w renomowanych placówkach medycznych sektora publicznego i niepublicznego, co wpływa na profesjonalne przygotowanie ich do wykonywania zawodu i większe tym samym możliwości podjęcia pracy zawodowej w przyszłości. Programy studiów są stale poszerzane i  aktualizowanie pod kątem dostosowywania ich do potrzeb rynku pracy interdyscyplinarności i profesjonalizmu. Atrakcją jest ostatnio poszerzenie zajęć z Anatomii o dodatkowe godziny w prosektorium w Katedrze Anatomii Collegium Medicum UJ.

mix_kierunki

Znakomita kadra dydaktyczna

Prowadzenie kierunków związanych ze zdrowiem zobowiązuje Uczelnię do utrzymywania wysokiego poziomu kształcenia i dlatego też zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych pracowników naukowo – dydaktycznych oraz najlepszych branżowych specjalistów (m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rolniczego oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie).

konferencja

Dodatkowe szkolenia branżowe

Programy studiów wzbogacane są o dodatkowe szkolenia branżowe aby absolwent był na bieżąco ze wszystkimi nowościami na rynku pracy. Oprócz dyplomu jaki otrzymuje na zakończenie studiów to w trakcie ich realizacji ma możliwość zdobycia dodatkowych branżowych certyfikatów, dyplomów oraz zaświadczeń ukończenia szkoleń w danym kierunkowym zakresie. Wyróżniającym aspektem studiowania w naszej Uczelni jest możliwość uczestnictwa najlepszych studentów w dodatkowych szkoleniach, w renomowanych ośrodkach Europy Zachodniej, szczególnie pod patronatem firm międzynarodowych Janssen Cosmetics (Niemcy), Thalgo (Francja), Sesderma (Hiszpania).

szkolenia

Rozbudowa, modernizacja i doposażanie bazy dydaktycznej

Założyciele Uczelni stale poszerzają bazę dydaktyczną poprzez tworzenie nowych pracowni i sal ćwiczeniowych, ciągłe modyfikowanie i wzbogacanie wyposażenia pracowni i laboratoriów  w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę do wykonywania zabiegów. Ostatnim tego dowodem jest zakup budynku przy ul. Lea 203 i oddanie do dyspozycji studentów kolejnych nowych sal wykładowych i ćwiczeniowych, pracowni do fizykoterapii i kinezyterapii, pracowni do fizjologii, pracowni anatomii oraz sali ćwiczeniowej WF/PKR.

baza_dydaktyczna_2

Platforma e-Learning

Na Uczelni funkcjonuje już od kilku lat platforma e-learning, która wspomaga kształcenie na odległość oraz zintegrowany elektroniczny system zarządzania Uczelnią, który pozwala na sprawną obsługę spraw studenckich (elektroniczne indeksy, skrócenie czasu oczekiwania na załatwienie spraw studenckich w tym decyzji administracyjnych).

e-learning

Studenckie Koła Naukowe

Organizowane cyklicznie spotkania Studenckich Kół Naukowych (Studenckie Koło Anatomiczne i Studenckie Koło Naukowe) cieszą się dużym zainteresowaniem studentów nie tylko naszej Uczelni. Wynikiem tych spotkań są konferencje, sympozja a w rezultacie wydawnictwa pokonferencyjne w postaci Biuletynów.

SKN

Biuro Karier i Fundacja „Pomysł na sukces”

Na Uczelni funkcjonuje Biuro Karier, które  prowadzi poradnictwo zawodowe, gromadzi informacje o pracodawcach i aktualnej sytuacji na rynku pracy, ułatwia i pomaga w znalezieniu atrakcyjnej pracy, zachęca i przygotowuje do uruchamiania własnej działalności gospodarczej. Obecnie Uczelnia podjęła dodatkowe działania dotyczące utworzenia Fundacji „Pomysł na sukces” będącej tzw. IOB (Instytucja Otoczenia Biznesu), do której zaprosiła także jednostkę samorządu terytorialnego oraz wojewódzką samorządową jednostkę organizacyjną działającą na zasadzie jednostki budżetowej. Celem Fundacji będzie rozwój i podniesienie konkurencyjności absolwentów naszej Uczelni między innymi poprzez utworzenie sieci kooperujących ze sobą podmiotów, oferujących kompleksowe wsparcie na rynku pracy: Studenci i Absolwenci –  Kancelaria Prawna (doradztwo finansowe,  pozyskiwanie funduszy ze środków europejskich) – Przedsiębiorstwa Branżowe. Wiąże się to również z uruchomieniem pakietu usług wsparcia działalności gospodarczej dla przyszłych młodych przedsiębiorców.

biurokarier

Wideo


  Masz pytanie? Skontaktuj się z działem rekrutacji Uczelni

  Opinie o uczelni

  Zostaw opinię

  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  bardzo dużo zajęć praktycznych, bardzo dobra kadra, nowoczesny sprzęt dla fizjoterapii i blisko centrum 🙂

  Julia
  Rated 5 out of 5

  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  Dużo zajęć praktycznych, mili wykładowcy. Polecam jak najbardziej.

  Kinga
  Rated 5 out of 5

  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  dużo zajęć praktycznych, wykładowcy kompetentni, polecam zajęcia z medycyny estetycznej i kosmetologii, daję 5 * warto tam studiować !

  Agnieszka
  Rated 5 out of 5

  Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

  Jako studentka licencjatu z dietetyki jestem bardzo zadowolona. Wiodące wykłady są wartościowe i ciekawe, wykładowcy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniami, służą pomocą. Plan zajęć układany jest pod studentów, nie ma w nim praktycznie okienek, nie trzeba też bardzo przemieszczać się po Krakowie co znacznie oszczędza czas. Zupełnie nie odczuwam „Traktowania studenta jak studni bez dna?, czy kupna wykształcenia”. Uczelnia nie narzuca miejsca praktyk, co pozwala na lepsze doświadczenia praktyczne. Uczestniczy też w różnych projektach, co pozwala na większy rozwój. Na pewno ma kilka minusów, również tych organizacyjnych, ale bądźmy szczerzy – każda uczelnia je ma.
  Oczywiście są to moje doświadczenia dotyczące kierunku dietetyka 🙂

  kolorowa
  Rated 5 out of 5