Studia w Krakowie – czy to dobry pomysł?

Kraków to przez wiele osób miasto uważane za najpiękniejsze w Polsce. Bez wątpienia nie można odmówić mu uroku – panuje tu wprost niepowtarzalny klimat. Nie tylko atmosfera sprawia, że tak wiele osób decyduje się tu zamieszkać. Wielu młodych ludzi kusi także rozbudowana oferta edukacyjna. To w końcu w Krakowie mieści się rozsławiony na całą Europę Uniwersytet Jagielloński. Czy zatem warto studiować w Krakowie?

Studia w Krakowie – najpopularniejsze uczelnie

Kraków to drugi największy ośrodek akademicki w Polsce. Pod względem liczby studentów wyprzedza je jedynie Warszawa. Które uczelnie cieszą się tu największym zainteresowaniem? Będzie to:

  • Uniwersytet Jagielloński – studiuje tu ponad 35 tysięcy osób,
  • Akademia Górniczo-Hutnicza – liczba studentów wynosi ok. 22 tysięcy,
  • Uniwersytet Ekonomiczny – liczy nieco ponad 13 tys. studentów.

Jak zatem widać, zróżnicowanie jest dość duże, a UJ ma znaczną przewagę nad innymi uczelniami. Dlaczego? Zapewne z powodu prestiżu, ale i imponującej liczby kierunków.

Gdzie jeszcze można studiować w Krakowie?

Studia w Krakowie to nie tylko wspomniane wyżej uczelnie. W tym mieście jest ich o wiele więcej. Maturzyści zdobyć wykształcenie wyższe mogą również chociażby na Uniwersytecie Rolniczym, Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Pedagogicznym, Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych, a także Akademii Sztuk Teatralnych. To oczywiście nie wyczerpuje pełnej listy szkół wyższych w Krakowie, co tylko pokazuje, ile możliwości zapewnia to miasto studentom.

Czy warto studiować w Krakowie?

Studia w Krakowie – to dobry, czy zły pomysł? Biorąc pod uwagę bogatą ofertę edukacyjną i prestiż tutejszych uczelni, śmiało można powiedzieć, że studia w Krakowie niosą ze sobą mnóstwo korzyści. I mowa nie tylko o różnorodności pod względem dostępnych kierunków. Kraków to także stolica kultury i sztuki. Niemal każdego miesiąca odbywają się tu liczne festiwale, koncerty, wernisaże i wiele więcej. To także tutaj naukę pobierało wielu znanych ludzi. Liczyć można również na wsparcie doświadczonej kadry,

Życie studenckie w Krakowie

O życiu studenckim w Krakowie krążą legendy. To miasto po zmierzchu nabiera zupełnie innego wymiaru, choć ulice są tu pełne niemal przez całą dobę i śmiało można powiedzieć, że poza turystami, wypełniają je ludzie młodzi, w tym oczywiście studenci. Liczne bary, puby, kluby, kina, kawiarnie – jest gdzie spędzać wolny czas.

W Krakowie niemal na każdym rogu spotkać można także studentów spoza Polski. Nierzadko przyjeżdżają tu w ramach wymiany studenckiej.

Choć ceny w Krakowie nie należą do niskich, to studia w tym mieście wybiera mnóstwo maturzystów. Nieco zaoszczędzić pozwolą liczne akademiki. Wyjątkowość tego miejsca przyciąga i to nie tylko Polaków. Jedno jest pewne – Krakowem łatwo się zauroczyć, a studia tutaj to dobry wybór, który pozwoli zdobyć solidną dawkę wiedzy, zwłaszcza gdy mowa o najbardziej prestiżowych uczelniach w mieście.